Son dönemlerin en etkili ve popüler epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon, Ankara’da Malika Güzellik merkezinde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Lazer epilasyon,istenmeyen tüylerde yapısal bir değişim yaratarak kalıcı olarak giderilmesini sağlamaktadır. Lazer epilasyon gelişen sektör ve teknoloji ile birlikte tüm ten renkleri ve kıl tipinde etkili sonuçlar vermektedir.

Lazerin cilt altına verdiği ışınlar yalnızca kıl foliküllerini etkiler. Kıl köklerine ulaşarak tahribat yaratan ve seanslar ilerledikçe kıl kökünü zayıflatan bu işlem düzenli uygulandığında %80 oranında azalma sağlar.

Lazer epilasyonun kılları çok yüksek oranda azalttığı, kimi kişilerde tamamen ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Ancak kişilerin cilt tiplerinin ve kıl foliküllerinin yapılarının farklı olması sebebiyle, lazer epilasyonlarının etkisini göstermesi için gidilmesi gereken seans sayıları değişebilir. 

Malika Güzellik’te lazer epilasyon

Merkezimizde uzmanlarımız tarafından yapılan detaylı cilt ve kıl analizinden sonra seans programlarımızdan size en uygun olan uygulanmaktadır. Hiç bir kılın gözden kaçmaması ve atlanmaması için 2 ana seans arasında, ücretsiz olarak 1 ara kontrol seansı uygulanır.

Merkezimizde lazer epilasyon uygulaması 15 yaşından küçük, hormonsal rahatsızlığı olan, kemoterapi görmekte olan, cilt tedavisi görmekte olan,yeni bronzlaşmış danışanlarımıza önerilmemektedir.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyon uygulamasından sonra, güneşlenmekten kaçınmak ve güneş kremi kullanmak oldukça önemlidir.Lazer epilasyon uygulanılan süreç boyunca kıllar kökünden alınmamalı, yüzeyden traş edilmelidir. Lazer epilasyon uygulamasından sonra 24 saat boyunca kozmetik ürün kullanılmamalı, deodorant ve parfüm benzeri kozmetikler tahribat yaratmaktadır. Lazer epilasyon uygulanan bölge hassaslaşır, kaşınmamalı ve tahriş edilmemelidir. Cildinizi her zaman nemlendirmek lazer epilasyonda yara ve yanık oluşumunu engeller, acısız ve konforlu epilasyon sağlar.

Lazer epilasyon aynı zamanda batık şikayetini de tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Malika Güzellik merkezi’nde lazer epilasyon hakkında bilgi alabilir, ücretsiz analiz ve test atışı yaptırabilirsiniz.