Selülit, cilt yüzeyinde çukurlu-tümsekli, portakal kabuğu görünümüne neden olan ve genellikle kalça,uyluk,karın bölgesini etkileyen lokalize cilt problemidir. Özellikle kadınlar arasında yaygındır. Selülitte cildin epidermis ve dermis tabakasında düzensiz ve kontrolsüz biçimde yağ depolanır.
Genişlemiş yağ hücreleri küçük şişkinlikler oluştururken, sıkı septa yağ dokusunu büzerek çukurluklara neden olur. Böylece pürüzlü bir görünüm oraya çıkar. Selülit,estetik bir kaygının ötesinde bir rahatsızlık olarak kabul edilmelidir. Tedavisi elzemdir.

Neden oluşur?

Kesin nedeni bilinmemekle birlikte,oluşum yolları izlendiğinde bir kaç sebebe bağlı olarak oluşabilir. Olası nedenler arasında hormonal değişiklik,genetik faktörler, kilo alımı veya kilo kaybı,sağlıksız beslenme,hareketsizlik, alkol ve sigara tüketimi vardır. Bunların dışında daima dar giyinmek ve uzun süre oturma gerektiren meslek gruplarında daha çok rastlanmaktadır. Buna rağmen bir çok sağlıklı yaşam sahibinde selülit görülmektedir. Başlangıç seviyesindeki selülit yalnızca sıkmayla ortaya çıkarken ilerlemiş selülit ayakta dururken de belirgindir.

Ankara’da selülit tedavisi yapan merkezimizde kapsamlı bir program uygulanmaktadır. Öncelikle alanında uzman sağlık çalışanı tarafından selülit durumunuz analiz edilir. Alınan anamnez sonrasında size uygun bir program belirlenir. Hazırlanan sürece göre ana-kontrol seanslarınıza karar verilir. Merkezimizde çeşitli mekanik yağ parçalayıcı masaj sistemleri,son teknoloji radyofrekans sistemleri ve kanıtlanmış-onaylanmış selülit bakım destek ürünleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda ev bakımları ile tedavinizi desteklemeniz beklenmektedir. Selülit bakımımız profesyonel,sonuç garantilidir.

Tedavi sürecini hızlandırmak ve merkezimizde uygulanan bakım prosedüründen maksimum yararlanmak için sağlıklı beslenmeniz, bol su içmeniz ve hafif egzersizler yapmanız tavsiye edilir.

Merkezimizde uygulanan sistemleri görmek için merkezimizi ziyaret edebilir, örnek sonuçları instagram sayfamızdan inceleyebilir, ücretsiz ön görüşme ve vücut analizi yaptırabilirsiniz. Randevu ve detaylı bilgi için