Akne ve sivilceler, sıklıkla ergenlik döneminde rastlanan, bazen kronik ve kalıcı hale gelen cilt rahatsızlıklarıdır. Sadece ergenlik döneminde değil,erişkinlerde de görülmektedir. Ankara’da sivilce tedavisi,Malika Sağlık&Güzellik merkezi’nde detaylı analiz sonrası uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Tedavi süreci akne türüne bağlı olarak değişmektedir.

Hafif düzeyde akneler : ciltte küçük çaplı kızarık sivilceler ve siyah noktalar vardır. Pürüzlü görünüm mevcuttur. Genellikle şişlik ve iltihaplanma olmaz,sivilceler sorun haline gelmemiştir.

Orta düzeyde akneler: fark edilir aknelerdir. Aynada görülür ve dokunmayla hatları hissedilir. Bazı önlemler alınsa da önüne geçilememiştir. Ciltte papül ve püstül adı verilen oluşumlar vardır. Bu kızarık ve şişkin oluşumlar kanamalı ve can yakıcı olabilir. Bunun yanında kızarıklık,siyah noktalar ve normal sivilceler de görülür.

İlerlemiş akneler : akne probleminin en üst düzeyde olmasıdır. Yüz bölgesel olarak iltihaplı ve şiş aknelerle kaplanmıştır. Dış görünüşü ve sosyal hayatı etkiler. Büyük sivilceler ve nödüller vardır. Kanamalı,ağrılı ve iz bırakıcıdır. Tedavi edilmediğinde yerleşik hale gelebilirler.

Merkezimizde alanında uzmanlaşmış cilt bakım uzmanı tarafından bazı metodlarla cilt analizi gerçekleştirilir. Akne tipi ve cilt yapınız raporlandıktan sonra size özel metodlar, seans aralıkları, kontrol seansları ve uygun ürün-besin takviyesine karar verilir. Aynı zamanda akne için uzman doktor gözetiminde iseniz, bakımlarımız tedavinizle doğru orantılı yapılmaktadır.

Uygun bakımlar ve kontrol seanslarıyla akneler cilt altı ve yüzeyinden temizlenir. VIP Akne bakımımız, şikayetler bitene kadar devam eder ve tedavi bittikten sonra aylık koruma bakımları yapılır.

VIP BAKIM SÜRECİ

  • Sivilce-aknelerin azaltılıp giderilmesi
  • sivilceye dönebilecek dolu gözeneklerin temizlenmesi ve küçültülmesi
  • siyah-beyaz noktaların temizlenmesi
  • sivilce çukurlarının giderilmesi
  • sivilce lekeleri ve kızarıklıkların azaltılması
  • parlaklık ve sağlıklı görünüm için mini cilt bakımları
  • koruma bakımları

Aynı zamanda ilaç tedavisi ile giderilmiş sivilcelerden kalan çukur ve lekelerin temizlenmesi için son 4 adım da uygulanmaktadır.

Sivilce problemi çoğunlukla gelip geçici değil, tedavi edilmediği taktirde cilt altında nodül oluşturan cilt rahatsızlıklarıdır. Merkezimizde kişiye özel hazırlanan prosedürler ile en iyi sonuç almayı hedefliyoruz. Akne ve sivilcelerden,lekelerden arınmış, pürüzsüz ve parlak bir cilt için tedavi ve bakımlarınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Akne ve sivilceleriniz için ücretsiz analizler merkezimizde çalışma saatleri içinde yapılmaktadır. Detaylı bilgiyi adresimize gelerek,instagram bağlantımızdan ve telefon numaramızdan alabilirsiniz.