Mezoterapi, sağlık ve güzellik uygulamaları içinde en çok tercih edilenlerdir. Uzun yıllardır hem bakım, hem tedavi amaçlı bir çok probleme konforlu çözüm sağlamaktadır.

Ankara’da mezoterapi işlemi Malika Güzellik’te uzman estetisyenler tarafından yapılır. Mezoterapi, genel olarak elektroporasyon sistemi ile çalışan, teknik bir cihazla uygulanır. Amaç, deri altı tabakaları hareket ettirerek kendi aralarında besin, kan ve lenf dolaşımının hızlandırılması, uyarılan kaslarla kolajen ve elastin üretiminin artırılarak sıkılaşma sağlanması, ilaç ve ürünleri cilt altına maksimum verimde ulaştırılmasıdır. Merkezimizde daha etkili ve sağlıklı olması sebebiyle iğnesiz mezoterapi kullanılır. İğnesiz mezoterapi ; acısız, iz bırakmayan, tek seansta etki gösteren bir sistemdir.

MEZOTERAPİ HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Kırışıklık giderme : cilt yüzeyinde tahriş yapmadan hücre kanallarını açar,dışarıdan kırışıklık bölgesi için uygulanan özel serumların hızla emilmesini sağlar, bölgede kan ve lenf dolaşımını hızlandırır, hücre yenilenmesini destekler

Kuru ciltler için yoğun nem : kullanılan medikal ürünlerle nemin derinin 3 tabakasının da içindeki hücrelere taşınmasını sağlar, böylelikle bazı cilt problemlerin oluşumunu önler ve ciltteki nem dengesini sağlar.

Cilt lekeleri ve pigmentasyon : açtığı hücre kanallarına kullanılan özel leke serumlarının hızla iletilmesini ve desteklenmiş hücre yenilenmesiyle leke renklerinin açılmasını sağlar.

Gözenek küçültme : cilt kalınlığıyla bağlantılı olarak genişleyen gözenekleri küçültür ve minimum dereceye getirir.

Aşırı kuru-yağlı cilt : cilt altında sebum ve pH dengesinin sağlanmasını destekler. Düzenli uygulanan seanslarla cilt homojen yapıya dönüştürülür.

Akne ve sivilce: Aktif akne kanallarını kurutarak var olan akneleri kurutur, lekelerini geçirir. Cilt altı dokuları uyararak yeni akne oluşumunu engeller.

Aynı zamanda lokal olarak;

  • gözaltı torbalanması
  • yanak ve çene bölgesi sarkmaları
  • gözaltı morlukları

konusunda üstün başarı sağlayan bir uygulamadır. İşlem, Malika Güzellik’te uzmanlar tarafından yapılan detaylı cilt analizi sonrası ihtiyacınıza göre 2-10 seans arasında uygulanır. İşlem sonrası sosyal hayatınıza devam edebilir, sıkılaşmış ve eşitlenmiş cildinizin parlaklığının keyfini sürebilirsiniz.

ücretsiz cilt analizi ve ön görüşmeler için merkezimizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi ve görseller için instagram adresimize tıklayabilirsiniz.