Pedikür ayak ve ayak tırnak bakımı uygulamasıdır. Ankara’da hijyenik ve sağlıklı ortamda pedikür uygulaması için tercihiniz, Malika Güzellik Merkezi olmalı.

Pedikür nasıl yapılır?

Pedikür oldukça eski ve klasik bir bakımdır, daha çok kadınlar yaptırsa da hem erkek hem de kadınlar pedikür yaptırabilir. Kendine özen gösteren, tepeden tırnağa bakımlı olmak isteyen her insan pedikür yaptırabilir. Pedikür sadece güzel görüntü için değil sağlıklı ayaklar içinde gerekli bir uygulamadır. Pedikür sırasında kuruyan topuk ve çatlak bakımı yapılır, tırnaklar düzgünce kesilir ve arzu edilirse oje sürülür.

Kuruyan topuklar estetik olarak hoş görünmez, batan tırnaklar ve çatlayan topuklar da hem can yakar hem de mikroplara açık halde olduğu için insan sağlığı için tehlike oluşturur.

Pedikür hijyenik olarak yapılmalıdır. Kişiye özel hazırlanan sterilize edilmiş aletlerle hem sulu hem de kuru pedikür yapılabilir bu ayağın duruma göre değişir. Kuru pedikür özel bir setle ayak nemlendirilerek yapılır, sulu manikürde ayaklar önce özel olarak hazırlanan vitaminli solusyonda bekletilir, daha sonra topuk ve ayak bakımı yapılır.