İlerleyen yaş, güneşin zararlı ışınları,kimyasallar, yaşam koşullarından etkilenen cilt diğer organlarımızdan daha hızlı yaşlanır. Profesyonel bakımlar ile yaşlanmayı kontrol altına alabildiğiniz gibi,sizi üzen cilt problemlerinizden de kurtulabilirsiniz.

Ankara’da dermapen, Malika Güzellik’te sağlık çalışanları tarafından uygulanır. Genel olarak dermapen, cilt yüzeyine mikro kanallar açılarak yapılan profesyonel bir uygulamadır. İşlemde vücudun kendi iyileştirme mekanizmasından yararlanılır. Cilt yüzeyinde kontrollü biçimde açılan mikro kanallar ile cilt altı dokulara besin,vitamin ve ilaçlar iletilirken, vücut açılan mikro yaralara besin,kollajen,elastin ve onarıcı-yenileyici hücreler gönderir. Tüm dünyada uygulanan,etkisi kanıtlanmış bir işlemdir.

Uygulanan işlemin ana amacı cildi tamamıyla yenilemektir. Merkezimizde dermapen işlemi;

  • Derin kırışıklıkların tedavisi
  • Sivilce sonrası olan çukurlar
  • Yara izi ve skar tedavisi
  • yanık ve diğer leke tedavileri
  • geniş gözeneklerin kapatılması
  • sarkma ve çatlak giderme
  • akne izlerinin giderilmesi

gibi cilt problemlerinde kullanılır. Dermapen sonrası uygulanan serumlar direkt cilt altına iletilir ve emilim %100 daha fazla gerçekleşir. Bu nedenle işlem öncesi uzmanlarca yapılan cilt analizinde tam olarak kişinin ihtiyacına uygun serumlar tercih edilir, gerekirse serumlar vitamin ve takviye destek ürünleri ile kombin edilir.

İşlem, etkisini çabuk gösterir. Uzmanlarca yapıldığında yan etkisiz, konforlu ve %98 etkilidir. İşlem öncesinde uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde acı minimumdadır. Her cilt tipine uygulanabilir.

İşlem sonrası ciltte kızarıklık doğaldır. İşlem yapılan gün hafif bir yanma hissedilir. Pullanma ve dökülmeler cildin kendini yenilediğinin, ve işlemin etkisinin göstergesidir.

Malika Güzellik’te dermapen, alanında uzman kişilerce, son derece titiz biçimde yapılır. Seanslar kişiye göre ayarlanmakla birlikte ortalama 4-6 seansta cilt tamamen yenilenir. İşlem sonrasında cilde su değdirmemek, güneş ışınlarına maruz kalmamak ve makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Tedavi süreci bittiğinde tamamen yenilenmiş, parlak ve eşit renkte pürüzsüz cilde sahip olunur. Dermapen için merkezimizde ücretsiz cilt analizi ve ön görüşme yaptırabilir, detaylı bilgi için bize instagram veya telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.